Jdi na obsah Jdi na menu
 
Obrazek


 

Od roku 1994-8 víme pouze to, že Rendy byla týrána, zubožená, ve špatném stavu, a trvalo několik let než se dala opět do „normálního stavu“. Je také velmi nutno říci, že Rendy hrozilo utracení, pro její nadnebezpečnost. Od roku 1998 ji měl u sebe Mirek Prchal, v této době čekala Rendy své první hříbátko. Její první hříbě se narodilo 10.3.2000 – hřebeček jménem Viki.
Při porodu byla velmi statečná, ale po porodu hříběte nastaly komplikace, a Rendy nechtěla nikoho ke svému hříběti pustit, když došlo ale ke zhoršení stavu, uvědomila si ….a změnila svůj pohled na svět. Od této doby si ji oblíbila Lída Zierisová. Lída si nejdříve koupila Vikiho, a pak Rendy, a k tomu měla doma ještě valacha Tomáše. Ale po čase je Lída musela dát z nedostatku místa na hříbárnu do Žlebských Chvalovic k Vráťovi Dostálovi. Zde si všichni 4 (s Lídou) užívali své nejkrásnější chvíle, a proháněli se po obrovských pastvinách v oblasti Železných hor.
Lída musela ale Rendy prodat, a po čase se zjistilo, že v této době Rendy čekala své již druhé hříbě. A Rendy porodila černou klisničku ( jméno nevíme – zatím) u paní Bálkové. Pak Rendy putovala někam do Jižních Čech přes překupníka/y. Z ústřední evidence koní ze Slatiňan již víme, že Rendy byla do 1.5.2003 u pana Prchala v Zbraslavicích (okres Kutná Hora), dále od 1.5.2003 – 4.12.2004 ji měl pan Palek z Cerhovic (okres Beroun).
Od 4.12. sice nevíme kdo Rendy vlastnil, protože pan Palek nenahlásil nastávajícího majitele Rendy, ale víme, že ji skoro 2,5roku měla pí. Prokopová, od které jsme Rendy koupili. A od 2.2.2008 ji vlastníme my, Ponycentrum – JK. Jsem velice ráda, že jsem mohla poznat, a stále poznávám naši obrovskou : - )Rendy.
Je to pro mě velká zkušenost, a jsem šťastná za každý náš společný pokrok.
Za největší náš společný pokrok považuji, lonžování, a naše první ježdění v ohraženém prostoru bez lonže, ale i bandážování nohou, nebo vůbec naprosto samozřejmé čištění boxe či venku a už i ježdění bez sedla i se cváláním.
Rendy, děkuji Ti za naše krásně strávené společné chvíle, doufám a pevně věřím, že tyto naše společné chvíle a pokroky nebyly první ani poslední!!

Horse of my heart